info@barayeazadi.com
در باره ما | آرشیو | پیوندها | مسئله ملی | زنان | کارگری | اقتصادی | سایت خبری | صفحه اول سایت

سایت خبری برای آزادی

اخبار کارگری
کد خبر : 10505                   2020-01-23 09:34:19
فراخوان هشت تشکل کارگری و بازنشستگان به تجمع «علیه تحمیل فقر و نابرابری»
هشت تشکل کارگری و بازنشستگان در بیانیه‌ی مشترکی اعلام کردند همزمان با بررسی لایحه بودجه، برای پیگیری مطالبات خود روز دوشنبه ۷ بهمن مقابل مجلس تجمع می‌کنند. خواست آن‌ها تدوین بودجه‌ای برای اجرای کامل همسانسازی، بیمه رایگان و برگشت همه‌ی بدهی‌های دولت به صندوق‌های بازنشستگی است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10504                   2020-01-23 09:34:18
فراخوان هشت تشکل کارگری و بازنشستگان به تجمع «علیه تحمیل فقر و نابرابری»
هشت تشکل کارگری و بازنشستگان در بیانیه‌ی مشترکی اعلام کردند همزمان با بررسی لایحه بودجه، برای پیگیری مطالبات خود روز دوشنبه ۷ بهمن مقابل مجلس تجمع می‌کنند. خواست آن‌ها تدوین بودجه‌ای برای اجرای کامل همسانسازی، بیمه رایگان و برگشت همه‌ی بدهی‌های دولت به صندوق‌های بازنشستگی است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10502                   2020-01-20 12:31:36
پنهانکاری وزارت کار درباره مرگ کارگران معدن
در چهارماه اخیر خبر مرگ ۱۸ معدنچی در اثر حوادث کار به رسانه‌ها راه یافته است. تنها در دی ماه شش معدنچی حین کار کشته شده‌اند اما وزارت کار که ناظر و ضابط اجرای قانون کار و ایمنی کارگران در محیط کار است، مرگ کارگران را لاپوشانی می‌کند. مدیر کل بازرسی وزارت کار مدعی است مرگ کارگران معدن در ایران سال گذشته درصد کاهش یافته و در سال جاری تنها ۱۰ معدنچی باخته‌اند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10501                   2020-01-19 11:04:47
حداقل دستمزد ۹۹: سبد معیشت در آستانه ۹ میلیون تومان
دولت در قانون بودجه سال آینده افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت را پیش‌بینی کرده است. حداقل دستمزد کارگران هم پس از چانه‌زنی در شورای عالی کار مشخص خواهد شد. دو تشکل مستقل کارگری؛ سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه و گروه اتحاد بازنشستگان، پیش از آغاز چانه‌زنی‌ها خواستار تعیین حداقل دستمزد ۹ میلیون تومانی شده‌اند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10494                   2020-01-14 11:01:56
سندیکای نیشکر هفت‌تپه: مردم دیگر «جنایت، دروغ، ریا و فریب» را برنمی‌تابند
در پی سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین توسط موشک‌ سپاه پاسداران که به مرگ تمامی سرنشینان آن منجر شد سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پیامی تحت عنوان «تسلیت به بازماندگان، نفرت بر دروغ گویان» منتشر کرده‌ است. سندیکای نیشکر هفت‌تپه در این پیام به تاریخ ۲۳ دی از پنهان‌کاری حکومتی در سانحه سقوط هواپیما انتقاد کرده و
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10469                   2019-12-23 11:57:21
تجمع بازنشستگان، تحصن سراسری معلمان
بازنشستگان صندوق‌های دولتی مختلف بازنشستگی در اعتراض به وضعیت معیشتی، بی‌تفاوتی مسئولان و همچنین سرکوب فعالان اجتماعی در برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. معلمان نیز که پیش از این از تحصن سرتاسری در همبستگی با بازنشستگان خبر داده بودند، در زنگ دوم مدارس به این وعده عمل کردند و با خواست‌های صنفی خود دست به اعتصاب زدند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10465                   2019-12-19 07:53:25
فراخوان تحصن سراسری شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران
در سایه بی توجهی حاکمیت و بی تدبیری مدیران نالایق، در عمل فقر عریان بر زندگی بازنشستگان سایه افکنده است. با این وجود آنان ثابت کرده اند که نه بازنشسته که بازایستادگانند چرا که بارها اعلام نموده اند: تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم در همین راستا بازنشستگان عزیز در اعتراض به وضعیت اسفناک معیشتی و رفاهی در تاریخ دوم دی ماه اعلام تجمع کرده اند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10463                   2019-12-17 09:12:15
تجمع اعتراضی بازنشستگان، معلمان در همبستگی با بازنشستگان تحصن می‌کنند
بازنشستگان قصد دارند برای اعتراض به وضعیت معیشتی خود دوشنبه ۲ دی مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه تجمع کنند. تجمع قبلی بازنشستگان روز ۱۹ آبان با دخالت ماموران امنیتی به خشونت کشیده و از ادامه آن جلوگیری شد. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از معلمان خواسته است در همبستگی با بازنشستگان، در مدارس تحصن کنند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10462                   2019-12-17 09:08:09
وکیل کارگران نیشکر هفت‌تپه: اعاده دادرسی می‌کنیم
فرزانه زیلایی در ارتباط با وعده‌های ابراهیم رئیسی مبنی بر رسیدگی به احکام صادره برای متهمان افزود دادگاه بدون تشکیل جلسه همان احکام دادگاه بدوی را تائید کرده است. زیرا در دادنامه‌ نخستین پنج سال از احکام زندان اسماعیل بخشی و محمد خنیفر قابل اجرا بود و دادگاه تجدید نظر نیز آن‌ها را هریک به پنج سال زندان محکوم کرده است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10460                   2019-12-16 09:49:13
درگیری در زندان کچویی؛ جان پروین محمدی در خطر است
او که روز ششم اردیبهشت ۹۸ به همراه علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، دو فعال کارگری دیگر در پارک جهان نمای کرج دستگیر وبه قید کفالت آزاد شده بود، در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم گردید. این حکم در دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید شد.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10458                   2019-12-14 14:33:00
متهمان پرونده هفت‌تپه و روز کارگر مجموعا به ۴۵ سال زندان محکوم شدند
بر اساس احکام صادرشده از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران، اسماعیل بخشی، محمد خنیفر، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی‌فرد، ساناز الهیاری و عسل محمدی، هفت تن از متهمان پرونده اعتراضات شرکت نیشکر هفت‌تپه را هر یک به پنج سال حبس قطعی محکوم کرد
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10457                   2019-12-14 10:42:26
عاطفه رنگریز و مرضیه امیری هر کدام به پنج سال حبس قطعی محکوم شدند
حکم زندان عاطفه رنگریز و مرضیه امیری، دو تن از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر از سوی دادگاه انقلاب استان تهران صادر شد. به نوشته کانال تلگرامی کمپین آزادی بازداشت‌شدگان روز کارگر، حکم این دو فعال کارگری روز شنبه ۲۳ آذر ماه از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر صادر و به وکلای مدافع آنها ابلاغ شده است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10456                   2019-12-13 09:34:54
هفت تشکل کارگری و اجتماعی از فراخوان پدر پویا بختیاری برای گرامیداشت خاطره جانباختگان اعتراضات آبان حمایت کردند
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اتحاد بازنشستگان ایران، تشکل برای کودکان، سندیکای نقاشان البرز، شورای بازنشستگان ایران، گروه پایپینگ و اکیپ پروژه‌ای آذربایجان، گروه ۱۹ اسفند، همچنین تعدادی از فعالان کارگری و اجتماعی از جمله علی نجاتی و سپیده قلیان از مردم خواستند روز پنجم دی که مصادف با چهلمین روز جانباختن پویا و تعداد دیگری از قربانیان سرکوب این اعتراضات است را به روز گرامیداشت خاطره آنان تیدیل کنند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10452                   2019-12-11 10:18:17
اعلامیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران احضار تلفنی تعداد زیادی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد به پلیس امنیت
طی روزهای گذشته ۱۶ تن از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد را تلفنی به پلیس امنیت احضار کرده‌اند. یکی از اعضای سندیکا که در پی احضار، به پلیس امنیت مراجعه کرده است، بازجویی و مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته است. بازپرس شعبه دو دادسرای اوین به پلیس امنیت ماموریت داده تا از اعضای شناخته شده سندیکا تعهدی مبنی بر عدم فعالیت صنفی و سندیکایی و عدم حضور در تجمعات اعتراضی سندیکا اخذ گردد.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10446                   2019-12-09 09:12:27
پیوند کارگران و دانشجویان: نهادهای امنیتی از پیوند جنبش‌های اعتراضی مختلف، سخت هراسان‌ان / سپیده قلیان
پیوند کارگران و دانشجویان ترسناک‌ترین سیمای اعتراضات برای نهادهای امنیتی است. آن‌ها این خوف را کتمان نمی‌کنند و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام کرده‌اند که از پیوند جنبش‌های اعتراضی مختلف، سخت هراسان‌اند. سرکوب نیز همواره در جایی سخت‌تر و خشن‌تر بوده است که جنبش‌های اعتراضی مختلف با هم گره خورده‌اند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10443                   2019-12-06 09:08:47
بیانیه تعدادی از فعالان کارگری . آذرماه ۹۸
ما امضا کنندگان این بیانیه، خشونت عریان نیروهای مسلح و شلیک مستقیم گلوله به سوی مردم معترض را که موجب کشته و مجروح شدن صدها تن و دستگیری هزاران نفر شده را شدیدا" محکوم و خواهان شناسایی و مجازات آمرین و عاملین کشتار مردم و آزادی بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی از جمله دستگیر شدگان اخیرهستیم.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10441                   2019-12-05 09:01:01
فراخوان تشکل‌های کارگران و معلمان به اعتراض علیه سرکوب «شورش گرسنگان»
سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، پنج تشکل کارگری، و شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران با صدور بیانیه‌هایی از مردم خواسته‌اند اعتراض خود را به سرکوب «اعتراضات برحق مردم» در آبان ۹۸ بیان کنند. سندیکای نیشکر هفت‌تپه خواستار یک دقیقه خاموشی در شبانگاه پنجشنبه شد. پنج تشکل کارگری نیز مردم را به گل‌افشانی مزار کشته‌شدگان اعتراضات فراخوانده اند و از دانشجویان و دانش‌آموزان خواسته اند که ۱۶ آذر را به روز یادمان جان‌باختگان تبدیل کنند. همزمان تشکل صنفی سراسری معلمان نوشته است: «ما نمی‌توانیم شاهد این همه فجایع باشیم و سکوت کنیم.»
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10439                   2019-12-05 08:51:46
بیانیه ۴۵۰ نفر از معلمان شاغل و بازنشسته سراسر ایران در ارتباط با حوادث اخیر کشور
با درود به روان پاک جانباختگان مظلوم و بی گناه و عرض تسلیت به فرزندان، مادران و پدران داغدار این عزیزان ما جمعی از فرهنگیان ایران مراتب همدردی خود را با شما و همچنین خانواده های مجروحین و زندانیان اعلام میداریم و براین باوریم عزیزانی که در طی حوادث اخیر جان خود را از دست داده یا راهی زندان و بیمارستان شده اند مورد ظلم و ستم قرارگرفته و به هیچ وجه مستحق آنچه حکومت بر آنها روا داشت نبودند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10438                   2019-12-04 10:34:31
اعتصاب ۷۲ روزه در نیشکر هفت‌تپه به طور مشروط پایان یافت
اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه در مهرماه با خواست بازگشت به کار کارگران اخراجی، پایان دادن به پرونده‌سازی امنیتی و قضایی علیه کارگران، پرداخت مطالبات معوقه، بهبود شرایط کار، لغو خصوصی‌سازی و خلع ید از مالک خصوصی کارخانه آغاز شد و در تداوم خود به تجمع مقابل فرمانداری شوش انجامید.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10436                   2019-12-02 08:08:45
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه : سرکوب و کشتار خونین معترضین فرودست در سراسر کشور را محکوم می‌کنیم
نظام و دستگاه امنیتی‌ای که سالهای سال هرگونه اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم منجمله اعتراضات کارگران و معلمان را سرکوب و کارگران، معلمان، دانشجویان و ... را ضرب و شتم و شلاق زده و به حبس‌های طویل‌المدت محکوم کرده است و فریاد آنان را نشنیده با فریب‌کاری مدعی می‌شود که اعتراضات مسالمت‌آمیز را به رسمیت می‌شناسد.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10431                   2019-11-30 08:36:13
بیانیه تحلیلی کانون صنفی معلمان پیرامون وقایع اخیر در کشور
جامعه ایران در دور باطلی از ناکارآمدی ساختار سیاسی، لجاجت در ادامه سیاست گذاری های غلط اقتصادی و ناتوانی در مقابله با فساد سیستماتیک اقتصادی گرفتار آمده است. به گونه ای که در بالاترین رده های تصمیم گیری، بدیهی ترین اصول مدیریت اجتماعی و اقتصادی و قوانین مصرح، به راحتی و بدون تأمل در پیامدهای دور و نزدیک آن، زیرپا گذاشته می شود.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10430                   2019-11-29 13:17:38
شورای بازنشستگان در واکنش به سرکوب اعتراضات سراسری: خاموشی آتش زیر خاکستر ناممکن است
شورای بازنشستگان ایران در بیانیه‌ای به سرکوب خشن اعتراضات سراسری آبان ۹۸ واکنش نشان داد. این شورا در بیانیه خود گفته است نظر به این که مشکلات کمرشکن معیشتی ادامه دارد، اعتراض به این مشکلات با سرکوب پایان نمی‌یابد. و لذا هر لحظه می‌توان زلزله‌ی اجتماعی وسیعتر با ریشتر بالاتری را شاهد بود.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10429                   2019-11-29 11:18:52
مرگ خاموش، شش برابر حوادث کار جان کارگران را می‌گیرد
گرچه حوادث ناشی از کار که به مرگ کارگران منجر می‌شود افزایش یافته، اما مرگ مستقیم کارگران در اثر حوادث کار نوک کوه یخ مرگ در اثر شرایط کار است. تلفات بیماری‌های ناشی از حرفه که منجر به مرگ خاموش کارگران می‌شود، شش برابر مرگ در اثر حوادث مستقیم کار است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10428                   2019-11-28 10:10:59
حمایت جمعی از سندیکاهای کارگری فرانسه از اعتراضات ایران
«کلکتیو سندیکاهای فرانسه»،‌ جمعی از سندیکاهای کارگری فرانسوی متشکل از س ژ ت (CGT)، س اف د ت (CFDT)، اف اس او (FSU)، سولیدر (SOLIDAIRES) و اونسا (UNSA) با صدور بیانیه‌ای همبستگی خود را با اعتراضات سراسری آبان ۹۸ اعلام کردند از مسدودشدن اینترنت در ایران انتقاد کرده‌اند و آن را تلاش جمهوری اسلامی برای «منزوی‌کردن مردم ایران»‌ و «پنهان کردن دامنه اعتراض‌هایی که در کشور می‌جوشد»، خوانده اند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10412                   2019-11-21 12:23:03
در پی اعتصابات کارگران، شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه تعطیل شد
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه، امید اسدبیگی، با صدور بخشنامه‌ای اعلام کرد که این شرکت به دلیل اعتصاب‌ کارگران آن در مهر ماه و آبان ماه سال جاری، عدم تولید و عدم انجام تعمیرات اساسی دستگاهها و ابزار صنعتی و در نتیجه عدم ﺗﺄمین منابع مالی لازم برای پرداخت حقوق کارکنان تعطیل می‌شود.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10397                   2019-11-14 00:19:54
یش از هزار نفر از کارگران هفت تپه در بازار هفت تپه دست به راهپیمایی زدند.
کانال سندیکای کارگران هفت‌تپه خبر داده است بیش از هزارتن از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی وهمچنین نداشتن امنیت شغلی و عدم بازگشت به کار همکاران اخراج شده خود در خارج از کارخانه دست به راه‌پیمایی اعتراضی زده‌اند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10394                   2019-11-10 14:26:23
مأموران امنیتی تجمع بازنشستگان در تهران را به خشونت کشیدند
بازنشستگان برای برگزاری تجمعی در برابر مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۹ آبان فراخوان صادر کرده بودند. مأموران امنیتی با ضرب و شتم بازنشستگان و بازداشت چند تن از آنها تجمع را به خشونت کشیدند و از ادامه آن جلوگیری کردند. برخی گزارش‌ها از حضور چندهزار تن در این تجمع خبر می‌دهند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10391                   2019-11-08 13:05:32
بازنشستگان ایران: از فقر و رنج تا مقاومت و اعتراض
حدود ۲۰ تشکل و نهاد مربوط به بازنشستگان فراخوانی برای تجمع صادر کرده اند و نوشته اند که بازنشستگان ۱۹ آبان در اعتراض به وضعیت زندگی «غیر قابل تحمل» و «فقر و فلاکت تحمیلی» بی‌سابقه، و برای «دادخواهی» مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه تجمع خواهند کرد.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10390                   2019-11-07 11:22:37
تحقیق و تفحص از واحدهای تولیدی مشکل‌دار: متهم بر مسند قاضی
بسیاری از مسئولان حکومت که مدافع خصوصی‌سازی هستند، از نحوه خصوصی‌سازی‌ها انتقاد و اذعان می‌کنند رانتی بودن خصوصی‌سازی‌ها یکی از عواملی است که به وضعیت فعلی کارخانه‌های خصوصی شده انجامیده است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10384                   2019-11-01 11:36:01
یک مقام «خانه کارگر»: بی‌اعتمادی علت کاهش اقبال کارگران به این تشکل است
دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران می‌گوید گرایش به فعالیت در تشکل دولتی «خانه کارگر» کم شده است، حتی برخی کادرهای این تشکل دیگر رغبتی به فعالیت در آن ندارند، از این تشکل دلسرد شده‌اند و به آن بی‌اعتمادند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10382                   2019-10-31 08:29:15
بیانیه تجمع اعتراضی ۱۹ آبان
ما بازنشستگان بار دیگر در مقابل بی توجهی مسئولین، در یک حرکت متحدانه، در مصاف با شرایطی بیسابقه از فقر و فلاکت تحمیلی تجمع خواهیم کرد. درطول سا‌ل جاری ، دولت و مجلس حتی از اجرای قوانین نیم بند تصویب شده ی خود به بهانه عدم تامین بودجه کافی، سر باز زده و کماکان تعرض مداوم به سطح زیست و معیشت بازنشستگان را ادامه میدهند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10381                   2019-10-30 07:47:02
اسماعیل بخشی به قید وثیقه آزاد شد
اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه روز چهارشنبه ۸ آبان با قرار وثیقه ۷۵۰ میلیونی به طور موقت از زندان آزاد شد. او مورد استقبال خانواده و دوستان و جمعی از فعالان کارگری و اجتماعی قرار گرفت که بیرون زندان در انتظار آزادی او بودند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10379                   2019-10-28 10:50:36
پروین محمدی برای اجرای حکم یک سال زندان احضار شد
«دیشب ساعت هشت شب در حالی که از شوق آزادی عزیزان در پوست نمیگنجیدم و دائم اخبار را دنبال میکردم که کدام عزیز دیگر پایش را از زندان بیرون گذاشته و همراهمان شده، پیامی از طرف قوه قضائیه آمد که به سامانه ثنا مراجعه کنم. بعد از رفتن به سامانه ثنا دیدم خبر احضار جهت اجرای حکم را بدون دادن هیچ مهلتی بهم ابلاغ کردند».
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10374                   2019-10-26 06:15:29
سپیده قلیان به قید وثیقه آزاد شد
سپیده قلیان، فعال مدنی که در ارتباط با پرونده اعتراض‌های کارخانه نیشکر هفت تپه به ۱۸ سال زندان محکوم شده بود آزاد شد. او روزهای قبل از آزادی دست به اعتصاب غذا زده بود. بنا بر برخی گزارش‌ها آزادی او که با سپردن یک میلیارد و پانصد میلیون تومان وثیقه انجام شده تا برگزاری دادگاه تجدیدنظر ادامه خواهد یافت.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10373                   2019-10-25 12:59:34
تجمع زباله‌گرد‌ها در نظرآباد؛ ۲۰ نفر بازداشت شدند
«بر اساس مصوبه شورای شهر نظرآباد جمع آوری زباله‌های خشک از سطل‌های زباله شهر نظرآباد به پیمانکار واگذار شده» که همین مساله با اعتراض گروهی از زباله‌گرد‌ها مواجه شده است. «افرادی که از میان زباله‌های اقدام به جمع آوری پسماند خشک می‌کنند بر اساس این مصوبه زیر نظر پیمانکار ساماندهی خواهند شد.»
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10372                   2019-10-24 14:28:24
سپیده قلیان در اعتصاب غذای خشک
قلیان در یک پیام صوتی که شاهد علوی، روزنامه‌نگار منتشر کرده،‌ می‌گوید: «من از روز یکشنبه، دست از خوردن غذا و آب کشیده‌ام. دست از آزار من و خانواده‌ام برنمی‌دارند. خسته شده‌ام. مگر من چه قدر توان دارم؟ می‌خواهم هیاتی از قوه قضائیه برای بررسی وضعیت زندان قرچک بیایند».
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10370                   2019-10-24 10:03:40
دستگیری گسترده کارگران اعتصابی از اراک تا شوش؛ چه کسی قرار است پیگیر وضعیت کارگران باشد؟
در پی بازداشت‌های گسترده، آزادی کارگران بازداشت‌شده به یکی از خواست‌های کارگران اعتصابی از جمله در آذرآب و نیشکر هفت‌تپه تبدیل شده‌ است. به گفته یک مقام مسئول وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است وضعیت کارگران بازداشتی با تشکیل یک کمیته پیگیری شود.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10369                   2019-10-21 12:39:26
اعتراضات آذرآب: هشدار نسبت به پرونده‌سازی برای کارگران بازداشتی
در پی هجوم پلیس به اعتراض کارگران آذرآب تعدادی از کارگران مجروح و شماری نیز دستگیر شدند. «جمعی از کارگران اعتصابی آذرآب» هشدار داده‌اند که دستگاه‌های امنیتی با لیدر خطاب کردن کارگران دستگیرشده، قصد پرونده‌سازی برای آنان را دارند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10355                   2019-10-12 00:39:18
احضار رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و زندانی سیاسی سابق به دادسرای اوین
رضا_شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به بازپرسی شعبه دوم دادسرای اوین احضار شده است و روز شنبه ۲۰ مهرماه ساعت ۹ صبح در بازپرسی شعبه دوم حضور خواهد داشت
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10354                   2019-10-11 13:01:33
تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه
معترضان مطالبات خود را برچیده شدن خصوصی سازی، آزادی تمامی همکاران بازداشتی خود، پایان دادن به پرونده سازی‌ها، برگشت به کار همکاران اخراجی بدون هیچ قید و شرطی و داشتن امنیت شغلی، عنوان کردند. گفتنی است که دور جدید اعتصاب و اعتراض کارگران مجتمع کشت و صنعت هفت تپه، از روز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸،به دلیل اخراج ۲۱ تن از همکارانشان آغاز شده است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10351                   2019-10-08 11:18:18
جوان ارومیه ای پس از مضروب شدن توسط نیروی انتظامی جان باخت
یک شهروند ۱۹ ساله اهل ارومیه که در پی ضرب و شتم توسط مامور نیروی انتظامی یک هفته اخیر را در کما به سر برده بود روز گذشته جان خود را از دست داد. گفته می شود ضرب و شتم و قتل این شهروند که به شغل پیک موتوری مشغول بوده به دلیل نداشتن گواهینامه موتورسیکلت صورت گرفته است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10349                   2019-10-07 10:06:57
کارگران هفت‌تپه به اعتصاب خود ادامه دادند
شمار کارگران بازداشت شده هفت‌تپه در شامگاه یکشنبه به ۱۴ تن رسید. سه تن از این کارگران در شوش توسط پلیس امنیت دستگیر شدند و ۱۱ تن دیگر که برای ملاقات با نمایندگان مجلس در راه تهران بودند از سوی نیروهای امنیتی در مسیر خرم‌آباد-تهران و در محل عوارضی بازداشت شدند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10348                   2019-10-06 09:21:11
۱۴ کارگر نیشکر هفت‌تپه بازداشت شدند
اعتراضات کارگران نیشکر هفت‌تپه همچنان ادامه دارد. مقام‌های امنیتی و مالک کارخانه برای پایان دادن به اعتراض کارگران از ابزارهای مختلف استفاده می‌کنند؛ تفرقه افکنی، تهدید، اخراج و بازداشت کارگران. در چهاردهمین روز اعتراض کارگران در محل کار، ماموران امنیتی سه کارگر را بازداشت کردند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10346                   2019-10-04 07:58:51
پیام سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خطاب به کارگران زحمتکش در هفت‌تپه
کارگران نیشکر هفت تپه به مانند دیگر کارگران در امر مبارزه ، دارای سنت های دیرینه ای است. سنتی که حاوی نکاتی مهمی در امر مقابله با ستم و استثمار می باشد، سنت اتحاد و همبستگی و استقلال طبقاتی در راستای کسب مطالبات در مقابل صاحبان زر و زور.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10342                   2019-10-02 07:18:26
کارگران آذرآب اعتصاب برای تعیین تکلیف کارخانه را از سر گرفتند
مسئولان استان ۱۰ روز فرصت خواسته بودند تا وضعیت شرکت را روشن و آذرآب را شرکت به شرکت مپنا (مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران) واگذار کنند اما اکنون با گذشت ۲۰ روز اقدامی نشده است. بانک کشاورزی نیز که سهامدار عمده آذرآب است از واگذاری سهام خود خودداری می‌کند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10340                   2019-09-30 04:48:30
«افزایش چشمگیر» تعداد دستفروشان ایرانی در عراق
کارفرماهای ایرانی با سوء استفاده از احساسات مذهبی به کارگران رقم پایین‌تری پرداخت می‌کنند و در ازای آن برای آنها هر روز سرویس زیارت کربلا یا نجف می‌گذارند یا اینکه اخیراً کارفرماهای عراقی و ایرانی به کارگران دیگر دلار نمی‌دهند و به صورت ریال با آنها توافق می‌کنند».
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10339                   2019-09-29 06:54:10
هفتمین روز تحصن کارگران نیشکر هفت‌تپه
کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه یک‌شنبه هفتم مهر برای هفتمین روز پیاپی در محل کار تجمع کردند. دور تازه اعتراضات کارگران در این واحد تولیدی پس از اخراج ۲۰ تن از کارگران آغاز شده است. کارگران معترض در محوطه کارخانه و مقابل ساختمان مدیریت تجمع کردند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10338                   2019-09-28 08:34:47
ششمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه : نان، کار، آزادی حق مسلم ماست اعتراض، اعتصاب، تشکل، حق مسلم ماست
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از مطالبات به حق کارگران ،خواستار آن است که کارگران در هر کارگاه و کارخانه و هر شرکتی که هستند، با هم و در کنار هم‌ باشیم تا بتوانیم یک صدا علیه کسانی باشیم که فقر و تنگدستی، ستم و استثمار، اخراج و زندان و بی حقوقی ها را به ما تحمیل می کنند.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10336                   2019-09-26 12:24:38
چهارمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه
روز یکشنبه گذشته ریاست شرکت با ارسال نامه هایی به بیست نفر از کارگران حکم اخراج آن ها را اعلام کرد. اخراج کارگران علیرغم وعده هایی که از سوی مسئولان در مورد رسیدگی به امور کارگران داده می شد، صورت گرفت. سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه این اخراج ها را گام تازه ای در جهت اعمال فشار و سرکوب کارگران دانسته است.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10335                   2019-09-25 04:47:28
هپکو: مبارزات کارگران ثمر می‌دهد
ماه‌ها اعتراض کارگران شرکت هپکو به نتایجی می‌رسد. وزارت کار اعلام کرد که کل معوقات کارگران این شرکت طی هفته آینده پرداخت می‌شود و تمام کارگران بازداشت‌شده آزاد شدند. استاندار مرکزی نیز از فسخ قرارداد سهامدار هپکو به دستور حسن روحانی خبر داد.
     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10506                   2020-01-24 10:57:57
«در بند ۷ زندان قرچک ورامین چه می‌گذرد؟»-گزارش سپیده قلیان از وضعیت زنان زندانی
سپیده قلیان، فعال مدنی که اخیرا از زندان آزاد شده است در یک رشته توییت با عنوان «در بند ۷ زندان قرچک ورامین چه می‌گذرد؟» گزارشی از وضعیت زنان محبس در این بند داده است. به نوشته قلیان، این بند تا ۳۸۰ نفر ظرفیت دارد اما با روی کار آمدن ابراهیم رئیسی تعداد زندانیان بیشتر از این شده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10505                   2020-01-23 09:34:19
فراخوان هشت تشکل کارگری و بازنشستگان به تجمع «علیه تحمیل فقر و نابرابری»
هشت تشکل کارگری و بازنشستگان در بیانیه‌ی مشترکی اعلام کردند همزمان با بررسی لایحه بودجه، برای پیگیری مطالبات خود روز دوشنبه ۷ بهمن مقابل مجلس تجمع می‌کنند. خواست آن‌ها تدوین بودجه‌ای برای اجرای کامل همسانسازی، بیمه رایگان و برگشت همه‌ی بدهی‌های دولت به صندوق‌های بازنشستگی است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10504                   2020-01-23 09:34:18
فراخوان هشت تشکل کارگری و بازنشستگان به تجمع «علیه تحمیل فقر و نابرابری»
هشت تشکل کارگری و بازنشستگان در بیانیه‌ی مشترکی اعلام کردند همزمان با بررسی لایحه بودجه، برای پیگیری مطالبات خود روز دوشنبه ۷ بهمن مقابل مجلس تجمع می‌کنند. خواست آن‌ها تدوین بودجه‌ای برای اجرای کامل همسانسازی، بیمه رایگان و برگشت همه‌ی بدهی‌های دولت به صندوق‌های بازنشستگی است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10503                   2020-01-21 03:32:21
شگفتی از حضور زنان در اعتراضات ایران: نقش کلیشه‌های جنسیتی
اولین و شاید ملموس‌ترین دلیل تعجب از دیدن زنان و دختران معترض در خیابان، کلیشه‌های ذهنی ما نسبت به خود جنسیت (زن بودن) است. در یک جمله؛ جمع کثیری از ما هنوز و هنوز زنان را در سطوح مختلف بر اساس تعریف سیمون دوبوار «جنس دوم» و براساس تعریف نظام مردسالار «متفاوت اما نابرابر با مردان» می‌بینیم.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10502                   2020-01-20 12:31:36
پنهانکاری وزارت کار درباره مرگ کارگران معدن
در چهارماه اخیر خبر مرگ ۱۸ معدنچی در اثر حوادث کار به رسانه‌ها راه یافته است. تنها در دی ماه شش معدنچی حین کار کشته شده‌اند اما وزارت کار که ناظر و ضابط اجرای قانون کار و ایمنی کارگران در محیط کار است، مرگ کارگران را لاپوشانی می‌کند. مدیر کل بازرسی وزارت کار مدعی است مرگ کارگران معدن در ایران سال گذشته درصد کاهش یافته و در سال جاری تنها ۱۰ معدنچی باخته‌اند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10501                   2020-01-19 11:04:47
حداقل دستمزد ۹۹: سبد معیشت در آستانه ۹ میلیون تومان
دولت در قانون بودجه سال آینده افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارکنان دولت را پیش‌بینی کرده است. حداقل دستمزد کارگران هم پس از چانه‌زنی در شورای عالی کار مشخص خواهد شد. دو تشکل مستقل کارگری؛ سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه و گروه اتحاد بازنشستگان، پیش از آغاز چانه‌زنی‌ها خواستار تعیین حداقل دستمزد ۹ میلیون تومانی شده‌اند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10500                   2020-01-18 11:37:10
برگزاری جلسه دادگاه محمد نوری زاد و هاشم خواستار در مشهد
جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات، محمد نوری زاد و هاشم خواستار فعالین مدنی محبوس در زندان مشهد، امروز شنبه ۲۸ دی ماه در شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد برگزار شد. آقای نوری زاد از نزدیک به دو ماه قبل در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکلیفی خود در اعتصاب غذا و دارو بسر می‌برد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10498                   2020-01-18 11:10:52
افشاگری سپیده قلیان در مورد چگونگی گرفتن اعتراف اجباری از چند فعال مدنی
سپیده قلیان، فعال مدنی که اعترافات اجباری او در برنامه‌ای با عنوان طراحی سوخته از تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد، روز شنبه ۲۸ دی‌ ماه در حساب کاربری توئیتر خود روایت دیگری از پرونده‌سازی‌ها و اخذ اعترافات اجباری را منتشر کرد که به چند زن معترض به حجاب اجباری می‌پردازد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10497                   2020-01-17 12:41:33
بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران : ازین‌پس هیچ تعامل سازش‌برانگیزی میان ما و حکومت ممکن نخواهد بود
پس از کشتار آبان ۹۸ و کشتار بی‌شرمانه‌ی مردمانمان در پی سرنگونی هواپیمای پرواز ۷۵۲، نقطه‌ی عطف ماجرا آن بود که این وقایع در ابتدا با دروغ وقیحانه و تهدید کسانی که واقعیت ماجرا را گوشزد می‌کردند کتمان و سپس با ورود قدرت‌های خارج از کشور منجر به افشای حقیقت گشت و این افشا در نهایت به صداقتی کاذب از جانب حکومت بدل شد. صداقتی که در دل آن دروغ‌های بیشتری نهفته است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10496                   2020-01-16 10:30:28
سنندج: شعارهای ضدحکومتی بر مزار قربانیان انهدام هواپیما
چند تن از کشته‌شدگان سانحه انهدام هواپیمای اوکراینی کرد بودند. پیکر آن‌ها به خانواده‌های‌شان تحویل داده شد. در مراسم خاکسپاری، با وجود تهدیدهای نهادهای امنیتی بستگان و آشنایان قربانیان علیه حکومت شعار سر دادند. در چند شهر دیگر نیز مراسم خاکسپاری قربانیان با تدابیر امنیتی برگزار شد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10495                   2020-01-15 13:28:53
زنان در جنبش اعتراضی: پیونددهنده و پیش‌برنده
زنان در دوره‌های مختلف مقاومت و اعتراض - مردم در طول عمر نظام جمهوری اسلامی بارها و بارها به حرکت‌های اعتراضی علیه حکومت زده‌اند. در کنار فرازها و فرودهای جنبش‌های سیاسی و اجتماعی، نقش زنان در اعتراض‌ها نیز فراز و فرودهای مخصوص به خود را داشته است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10494                   2020-01-14 11:01:56
سندیکای نیشکر هفت‌تپه: مردم دیگر «جنایت، دروغ، ریا و فریب» را برنمی‌تابند
در پی سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین توسط موشک‌ سپاه پاسداران که به مرگ تمامی سرنشینان آن منجر شد سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پیامی تحت عنوان «تسلیت به بازماندگان، نفرت بر دروغ گویان» منتشر کرده‌ است. سندیکای نیشکر هفت‌تپه در این پیام به تاریخ ۲۳ دی از پنهان‌کاری حکومتی در سانحه سقوط هواپیما انتقاد کرده و     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10493                   2020-01-13 11:38:22
حمایت تشکل‌های کارگری و معلمان از دور جدید اعتراضات
در پی اعلام انهدام هواپیمای مسافربری اوکراین توسط سپاه پاسداران و کشته شدن ۱۷۶ نفر، دور جدیدی از اعتراضات در دانشگاه‌ها و شهرهای مختلف ایران آغاز شده است. تشکل‌های صنفی معلمان، ۱۰ تشکل صنفی کارگران و بازنشستگان، و اتحادیه آزاد کارگران ایران با صدور بیانیه‌هایی با بازماندگان فاجعه ابراز همبستگی و از اعتراض مردم حمایت کردند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10492                   2020-01-12 14:04:37
کانون نویسندگان ایران : تسلیت
سلب آزادی بیان مردم، ممانعت از دسترسی آزاد به اطلاعات درست و بهنگام ؛ ممنوعیت روزنامه‌ها و رسانه‌های مستقل و میدان دادن به نشریات وابسته و گوش به‌فرمان ، انحصار رسانه‌های دیداری و شنیداری در دست حکومت و کلا سرکوب و سلب آزادی بیان مردم این امکان را به هر دست‌اندر کار و "مسئول" می‌دهد تا با خیال راحت و بی‌دغدغه هرآنچه می‌خواهد انجام دهد؛     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10491                   2020-01-11 11:15:22
کیمیا علیزاده: «من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم»
«من کیمیا علیزاده، نه تاریخسازم، نه قهرمانم، نه پرچمدار کاروان ایران. من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم که سال‌هاست هر طور خواستند بازی‌ام دادند. هر کجا خواستند بردند. هر چه گفتند پوشیدم. هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کردم. هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌ام کردند. مدال‌هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.»      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10490                   2020-01-11 09:15:39
فراخوان به اعتراض در خیابان: همکاران و مردم عزیز در هفت تپه، شوش، اندیمشک، دزفول، خوزستان و کل کشور.
ما هم در غم کشته شدن مسافران عزیز سانحه هواپیما به دست نیروهای حکومتی و بابت سایر مصیبت هایی که دیگر حتی قابل شمارش نیستند با تمام وجود غمگین هستیم. ما هم اعلام تسلیت و اعتراض میکنیم. به همین خاطر ما هم همقدم با سایر هموطنان در نقاط دیگر استان و کشور به خیابان ها و بیرون از خانه در محل زندگی خودمان میریم و اعلام خشم و اعتراض میکنیم.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10489                   2020-01-10 11:01:00
بارندگی سیل‌آسا، آبگرفتگی و طوفان در جنوب ایران
باراندگی‌های سیل‌آسا در استان هرمزگان و قشم در جنوب ایران، مردم را با مشکلات تازه‌ای روبه‌رو کرده است. سیل در خیابان‌ها جاری شده و طوفان زندگی را مختل کرده است. مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شده‌اند. بارندگی همچنان در این مناطق ادامه دارد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10487                   2020-01-10 10:53:00
اعتراضات عراق از سر گرفته شد
هزاران تن از معترضان عراقی مجدداً در میدان التحریر بغداد، در نجف، در کربلا و در دیوانیه گرد آمدند. این بار بدون حمایت مقتدی صدر و با تأکید بیشتر بر حاکمیت ملی. همزمان نخست‌وزیر مستعفی عراق در گفت‌وگو با وزیر خارجه آمریکا خواهان اعزام نمایندگان دولت آمریکا برای خروج امن نیروهای خارجی از این کشور شد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10485                   2020-01-09 11:47:06
مقام‌های آمریکا: هواپیمای اوکراینی با موشک ایران ساقط شد
گمانه‌زنی‌ها درباره چگونگی سقوط هواپیمای اوکراینی همچنان ادامه دارد. مقام‌های ایرانی هرگونه شلیکی به سوی این هواپیما را رد می‌کنند در حالی‌که مقام‌های آمریکایی می‌گویند تصاویری در اختیار دارند که نشان می‌دهند این هواپیما بر اثر شلیک موشک ایران سقوط کرده است. ترامپ گفت در این‌باره سوء ظن دارد اما جزئیاتی درباره این سوء ظن ارائه نداد. او خواهان بررسی جعبه سیاه هواپیما توسط شرکت بوئینگ یا فرانسه شد.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10484                   2020-01-08 10:15:46
تمدید قرار بازداشت حمید نوری به اتهام دخالت در کشتار زندانیان سیاسی در سال ۶۷
سومین جلسه دادگاه حمید نوری (عباسی) برای تمدید قرار بازداشت این متهم به جنایت علیه بشریت از طریق مشارکت در کشتار ۶۷ در استکهلم برگزار شد. چهارشنبه ۸ ژانویه/ ۱۸ دی دادگاه سوئد در حضور حمید نوری و وکیل او حکم به تمدید تمدید قرار بازداشت این متهم به مشارکت در کشتار ۶۷ زندانیان سیاسی در ایران داد. نوری تا ۵ فوریه/ ۱۶ بهمن در بازداشت باقی خواهد ماند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10483                   2020-01-07 09:05:14
«محمود را نصیحت کن»: کارنامه سیاسی محمود دولت‌آبادی از چشم برادرش
محمود بارها گفته است که سیاسی نیست تا شاید او را راحت بگذارند، تا در گوشه‌ای بنشیند و بنویسد. ا نه، ایشان در سیاست مداخله کرد و آن نامه مشهور «رئیس جمهور مقبول ما….» را نوشت، به اکبر رفسنجانی آدمکش و مزّور دخیل بست، بر سر سفره رئیس جمهور، حسن روحانی ) نشست و با بزرگان قوم افطار کرد، در مورد سردار سیلمانی و ضرورت وجود سردار وطن و وجود سیاستمداری مانند ظریف، در کنار هم، فرمایش فرمود و و و …     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10482                   2020-01-06 12:54:41
برهان منصورنیا − پس از مرگ هم راحتش نمی‌گذارند!
برای تحویل جسد برهان، نیروهای امنیتی کرمانشاه و بیمارستان طالقانی از خانواده منصورنیا تعهد گرفتند که هیچ‌گونه مصاحبه و صحبتی در مورد مرگ فرزندشان انجام ندهند، جسد او شبانه، بی‌سر و صدا و بدون حضور مردم دفن شود و همچنین حق برگزاری مراسم چهلم را نداشته باشند. جسد برهان منصورنیا شبانه و ساعت ۲ نیمه شب در شهر مریوان و در سکوت کامل به خاک سپرده شد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10481                   2020-01-05 10:21:53
پاسخ حسین دولت‌آبادی به پیام محمود دولت‌آبادی در رثای قاسم سلیمانی
«آن “روشنفکری” که حقیقت را می‌داند و پا روی ‏حقیقت می‌گذارد و آن را به هر بهانه‌ای نادیده می‌گیرد، بی‌تردید خائن‌است. آن نویسنده نامدار ‏ایرانی که کشتار هزار و پانصد جوان، مرد و زن ایرانی را نادیده می‌گیرد و برای جنایتکار، دل ‏می‌سوزاند و پستان به تنور می‌چسباند، پیرمرد ابله، بزدل حقیر و خرفتی‌است که سَرِ‌ پیری از هول ‏و هراس، لجن به سر تا پای خودش می‌مالد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10480                   2020-01-04 03:43:47
«زلزله در سیاست خاورمیانه»: تأثیرات احتمالی کشته‌شدن سلیمانی بر منطقه
قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس بامداد جمعه سوم ژانویه / ۱۳ دی در حمله هوایی ایالات متحده در نزدیکی فرودگاه بغداد، پایتخت عراق کشته شد. همراه با فرمانده شاخه برون‌مرزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کسان دیگری همچون ابومهدی المهندس، جانشین فرمانده حشد الشعبی عراق نیز کشته شدند. تنش‌های رو به افزایش بین ایران و ایالات متحده پس از این اتفاق به نقطه جوش رسیده است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10479                   2020-01-03 03:37:13
کشته شدن قاسم سلیمانی چه پیامدهایی خواهد داشت؟
شوک‌آور بودن این رویداد فقط در کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهانش نیست، بلکه بار دیگر از حفره عمیق اطلاعاتی نظام و نیروهای همسو در عراق پرده برمی‌دارد که به‌راحتی طعمه نیروهای ویژه آمریکا شدند. دولت آمریکا این پیام صریح را صادر کرد که ناامن کردن سفارت و مراکز نظامی و تجاری وابسته به آمریکا در عراق تاوان سنگینی چون جان‌ستانی ساده نیروهای ارشد نظامی و امنیتی نظام در منطقه را در پی دارد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10478                   2020-01-02 08:47:26
نگرانی فعالان اصول‌گرا از "بریدن و جداشدن سریع مردم از نظام"
این نامه ریشه‌های اعتراض‌های دی و آبان را "انباشتِ تحقیرها، نادیده گرفته شدنِ حقوق انسانی، بی‌عدالتی، تنگ شدن محدودۀ آزادی‌های اجتماعی و سیاسی، تبعیض و وجود قلیلی دارا و کثیری ندار" دانسته و نوشته‌اند این‌ها مردم ایران لبریز از بغض‌های فروخورده‌ای شده‌اند که در هر بزنگاهی این بغض‌ها سرریز کرده و احیاناً تبدیل به اعمال برخی خشونت‌ها از سوی مردم می‌شود".     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10477                   2020-01-01 08:24:54
کانون نویسندگان ایران خواهان اعتراض اهالی فرهنگ و مدافعان حقوق بشر به «حکم‌های انشاشده» برای رضا خندان، بکتاش آبتین و کیوان باژن شد
کانون نویسندگان ایران سه‌شنبه ۱۰ دی در بیانیه‌ای از «از نویسندگان، هنرمندان و نهادهای فرهنگی و حقوق بشری داخل ایران و خارج ازآن و از انسان‌های منصف و آزادی‌خواه» خواست تا به «هر راه و روش ممکن» نسبت به حکم ۱۸۶ ماه زندان برای سه عضو این کانون اعتراض کنند.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10476                   2019-12-31 11:46:32
تهدید شدید خانواده بختیاری و شیرپیشه؛ درباره بازداشتی‌های خانواده اطلاع‌رسانی نکنید
اگرچه اکنون مشخص شده است وزارت اطلاعات مسوول بازداشت خانواده پویا بختیاری است اما مشخص نیست آن‌ها را در چه بازداشتگاهی نگه می‌دارند و در ۷ روزی هم که از بازداشت آنان می‌گذرد خانواده آقای بختیاری و خانم شیرپیشه موفق نشده‌اند با آن‌ها گفتگو یا ملاقات کنند و همین موجب نگرانی خانواده آن‌ها شده است: «هیچ‌کدام از ۵ عضو بازداشتی خانواده در این فاصله با خانواده تماس تلفنی نداشته‌اند     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10475                   2019-12-29 08:01:48
کانون نویسندگان. تایید حکم 15 سال و شش ماه زندان برای سه نویسنده
این دادگاه بدون دعوت از متهمان و وکیلانشان حکم‌های صادره برای رضا خندان و بکتاش آبتین را عینا تایید کرده و حکم کیوان باژن را به سبب نداشتن سابقه‌ی کیفری به سه و نیم سال حبس تعزیری کاهش داده است؛ یعنی مجموعا 186 ماه زندان برای انتشار نشریه داخلی ، آماده سازی کتاب «پنجاه سال کانون نویسندگان ایران» و شرکت در مراسم بزرگداشت اعضای کانون. حکم‌های صادر شده قطعی است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10474                   2019-12-28 09:38:57
کانون نویسندگان ایران : «آبان» ادامه دارد...
چهل روز از اعتراض‌های آبان می‌گذرد اما دستگاه سرکوب هنوز مشغول شناسایی و بازداشت معترضان است و هر روز شماری را دستگیر می‌کند و به زندان‌هایی می‌فرستد که ظرفیتشان پیش از این نیز پر بود؛ اما با "شبح آبان" چه می‌تواند بکند؟ شبح را نمی‌توان ترساند، یا گرفت و دستبند زد و بازداشت کرد. همه جا هست و هیچ جا نیست.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10473                   2019-12-27 06:15:54
«کشته ندادیم که سازش کنیم/ رهبر قاتل رو ستایش کنیم» برگزاری مراسم چهلم شهدای آبان زیر چکمه های خونین گارد ضد شورش
با وجود انبوه نیروهای گارد ضد شورش از جمله شعارهای مردم بر سر مزار پویا بختیاری این شعار بود: «کشته ندادیم که سازش کنیم/ رهبر قاتل رو ستایش کنیم». این شعار در حالی مطرح شد که حاکمیت با امنیتی کردن فضا، اختلال در اینترنت، فشار بر خانواده های داغدار، بازداشت خانواده #پویا_بختیاری، دیروز هم اقدام به برگزاری مانور وحشت در خیابان ها کرده بود     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10472                   2019-12-26 15:24:36
تظاهرات پراکنده درتهران و برخی شهر ها با شعارهای ضد رژیمی
ماموران ضد شورش و لباس شخصی ها در چهار راه ها و مراکز پر رفت آمد به ویژه تهران مستقر شده اند و ماموران امنیتی با مراجعه به و یا بازداشت اعضای خانواده های قربانیان، برنامه ی سازمانیافته ای برای مقابله با اعتراضات احتمالی مردم و جلوگیری از برگزاری مراسم، تجمع و تحرک اعتراضی آنان را صورت داده اند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10471                   2019-12-25 12:07:50
هشت زن زندانی سیاسی در اوین، تا سه هفته ممنوع‌الملاقات شدند
مسئولان زندان اوین هشت زن زندانی سیاسی متحصن را ممنوع‌الملاقات کرده و اجازه تماس تلفنی به آنها نمی‌دهند. آنها تهدید شدند پرونده جدیدی برای‌شان باز می‌شود. این زندانیان در همبستگی قربانیان اعتراضات آبان تحصن کرده‌اند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10470                   2019-12-24 04:35:33
خانواده پویا بختیاری دستگیر شدند
خبرگزاری مهر نوشته است که اعضای خانواده پویا بختیاری، از کشته‌شدگان آبان ماه، بازداشت شده‌اند. این خبرگزاری از خانواده بختیاری نام آورده و نوشته که یک منبع مطلع گفته است که “عناصر فعال” که به دنبال “استمرار اغتشاشات و کشته‌سازی” بودند دستگیر شده‌اند. خانواده بختیاری از مردم ایران خواسته بودند که در مراسم چهلم فرزندشان در پنج دی ما با آنها همراه شوند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10469                   2019-12-23 11:57:21
تجمع بازنشستگان، تحصن سراسری معلمان
بازنشستگان صندوق‌های دولتی مختلف بازنشستگی در اعتراض به وضعیت معیشتی، بی‌تفاوتی مسئولان و همچنین سرکوب فعالان اجتماعی در برابر ساختمان مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. معلمان نیز که پیش از این از تحصن سرتاسری در همبستگی با بازنشستگان خبر داده بودند، در زنگ دوم مدارس به این وعده عمل کردند و با خواست‌های صنفی خود دست به اعتصاب زدند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10468                   2019-12-22 15:20:03
ماموران پلیس آرش گنجی، منشی هیئت دبیران کانون نویسندگان را بازداشت کردند
برپایه گزارش کانون نویسندگان ایران، آرش گنجی، منشی هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران صبح یکشنبه در خانه خود بازداشت و به محل نامعلومی منتقل شد. مامورانی که برای بازداشت آقای گنجی به منزل او رفتند، خود را ماموران «پلیس امنیت» معرفی کردند. براساس اعلام کانون نویسندگان، این ماموران خانه آرش گنجی را «تفتیش و بعضی لوازم و مدارک او را ضبط کردند.»     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10467                   2019-12-21 09:56:55
۵ زن زندانی در اوین در همبستگی با قربانیان آبان‌ماه تحصن کردند
این زنان زندانی در بیانیه خود نوشته‌اند که در حمایت از خانواده کشته‌ها و بازداشت‌شدگان اعتراض‌های آبان‌ماه و نیز حمایت از افرادی که به دلیل سیل یا زلزله در شرایط به گفته آنان غیرانسانی قرار گرفته‌اند، شامگاه شنبه پای سفره یلدا نخواهند نشست و تا پنجم دی‌ به تحصن خود در دفتر بند زنان سیاسی زندان اوین ادامه خواهند داد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10466                   2019-12-20 09:44:20
خطر مرگ دراویش در اعتصاب غذا؛ خداحافظی با دوستان
دراویش اعتصاب‌کننده نه تنها هنوز به اعتصاب خود پایان نداده‌اند بلکه در ۲۹ آذرماه، در تماس تلفنی با تنی چند از دوستان و اعضای خانواده‌شان، با آن‌ها و انگار، با زندگی، خداحافظی کرده‌اند. اما همچنان مسوولان زندان از اعزام این دراویش به بیمارستان و مداوای‌شان سرباز می‌زنند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10465                   2019-12-19 07:53:25
فراخوان تحصن سراسری شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران
در سایه بی توجهی حاکمیت و بی تدبیری مدیران نالایق، در عمل فقر عریان بر زندگی بازنشستگان سایه افکنده است. با این وجود آنان ثابت کرده اند که نه بازنشسته که بازایستادگانند چرا که بارها اعلام نموده اند: تا حق خود نگیریم از پا نمی‌نشینیم در همین راستا بازنشستگان عزیز در اعتراض به وضعیت اسفناک معیشتی و رفاهی در تاریخ دوم دی ماه اعلام تجمع کرده اند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10464                   2019-12-18 08:28:52
اعلام همبستگی ۱۴۰ فعال زن با معترضان و هشدار نسبت به وضع زندان‌ها: کهریزک دیگری در راه است
گروهی از فعالان حقوق زنان با انتشار بیانیه‌ای به سرکوب و کشتار در جریان اعتراضات آبان ۹۸ اعتراض کردند. امضاکنندگان این بیانیه نسبت به وضع زندان‌های رسمی و غیررسمی هشدار دادند و اعلام کردند که ممکن است فاجعه دیگری مانند کهریزک در سال ۸۸ اتفاق بیفتد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10463                   2019-12-17 09:12:15
تجمع اعتراضی بازنشستگان، معلمان در همبستگی با بازنشستگان تحصن می‌کنند
بازنشستگان قصد دارند برای اعتراض به وضعیت معیشتی خود دوشنبه ۲ دی مقابل مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه تجمع کنند. تجمع قبلی بازنشستگان روز ۱۹ آبان با دخالت ماموران امنیتی به خشونت کشیده و از ادامه آن جلوگیری شد. شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران از معلمان خواسته است در همبستگی با بازنشستگان، در مدارس تحصن کنند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10462                   2019-12-17 09:08:09
وکیل کارگران نیشکر هفت‌تپه: اعاده دادرسی می‌کنیم
فرزانه زیلایی در ارتباط با وعده‌های ابراهیم رئیسی مبنی بر رسیدگی به احکام صادره برای متهمان افزود دادگاه بدون تشکیل جلسه همان احکام دادگاه بدوی را تائید کرده است. زیرا در دادنامه‌ نخستین پنج سال از احکام زندان اسماعیل بخشی و محمد خنیفر قابل اجرا بود و دادگاه تجدید نظر نیز آن‌ها را هریک به پنج سال زندان محکوم کرده است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10461                   2019-12-16 12:21:15
روایت سپیده قلیان از شکنجه زنان در زندان‌های جمهوری اسلامی
سپیده قلیان، فعال مدنی، در یک رشته توییت، با روایت وضعیت چند زن زندانی، از شکنجه و بی‌عدالتی‌هایی که علیه زنان در زندان‌های جمهوری اسلامی اعمال می‌شود‌، پرده برداشته است. او که خود در جریان اعتراضات کارگران هفت تپه در خوزستان بازداشت و زندانی شد،در دادگاه تجدیدنظر بدون حضورش به ۵ سال‌زندان محکوم شده است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10460                   2019-12-16 09:49:13
درگیری در زندان کچویی؛ جان پروین محمدی در خطر است
او که روز ششم اردیبهشت ۹۸ به همراه علیرضا ثقفی و هاله صفرزاده، دو فعال کارگری دیگر در پارک جهان نمای کرج دستگیر وبه قید کفالت آزاد شده بود، در دادگاه بدوی به یک سال حبس محکوم گردید. این حکم در دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید شد.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10459                   2019-12-15 15:01:43
سرگذشت علیرضا اِنجوی، از کشته‌شدگان اعتراض‌های سراسری آبان ۹۸
«پسرم شنبه رفت سر کار، تا ساعت ۳ باهاش در تماس بودم. زنگ زد گفت راه‌ها بسته شده و همه جا اعتراض هست و می خواهد به خانه برگردد، ولی میان شلوغی اعتراضات گیر افتاده. بعدش دیگر هیچ خبری از پسرم نداشتم، فکر می‌کردم گم شده. تا یک هفته هیچ خبری از او نداشتم،      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10458                   2019-12-14 14:33:00
متهمان پرونده هفت‌تپه و روز کارگر مجموعا به ۴۵ سال زندان محکوم شدند
بر اساس احکام صادرشده از سوی دادگاه تجدیدنظر استان تهران، اسماعیل بخشی، محمد خنیفر، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، امیرحسین محمدی‌فرد، ساناز الهیاری و عسل محمدی، هفت تن از متهمان پرونده اعتراضات شرکت نیشکر هفت‌تپه را هر یک به پنج سال حبس قطعی محکوم کرد      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10457                   2019-12-14 10:42:26
عاطفه رنگریز و مرضیه امیری هر کدام به پنج سال حبس قطعی محکوم شدند
حکم زندان عاطفه رنگریز و مرضیه امیری، دو تن از بازداشت‌شدگان روز جهانی کارگر از سوی دادگاه انقلاب استان تهران صادر شد. به نوشته کانال تلگرامی کمپین آزادی بازداشت‌شدگان روز کارگر، حکم این دو فعال کارگری روز شنبه ۲۳ آذر ماه از سوی شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر صادر و به وکلای مدافع آنها ابلاغ شده است.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10456                   2019-12-13 09:34:54
هفت تشکل کارگری و اجتماعی از فراخوان پدر پویا بختیاری برای گرامیداشت خاطره جانباختگان اعتراضات آبان حمایت کردند
انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه، اتحاد بازنشستگان ایران، تشکل برای کودکان، سندیکای نقاشان البرز، شورای بازنشستگان ایران، گروه پایپینگ و اکیپ پروژه‌ای آذربایجان، گروه ۱۹ اسفند، همچنین تعدادی از فعالان کارگری و اجتماعی از جمله علی نجاتی و سپیده قلیان از مردم خواستند روز پنجم دی که مصادف با چهلمین روز جانباختن پویا و تعداد دیگری از قربانیان سرکوب این اعتراضات است را به روز گرامیداشت خاطره آنان تیدیل کنند.     ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10455                   2019-12-12 12:24:46
محکومیت رضوانه محمدی فعال حقوق اقلیت‌های جنسی به ۵ سال زندان
ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، اعلام کرد که شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران رضوانه محمدی، فعال حقوق اقلیت‌های جنسی را به ۵ سال حبس تعزیری محکوم کرده است. قاضی محمد مقیسه این حکم را ۲۰ آذرماه به وکیل مدافع محمدی ابلاغ کرده است.      ... بیشتر بخوانید
کد خبر : 10453                   2019-12-12 06:49:48
اطلاعیه شماره ۲ جمعی از جان بدربردگانِ چپ، سوسیالیست و کمونیست از کشتارهای رژیم جمهوری اسلامی درباره تصمیم برای تمدید بازداشت حمید نوری در بازداشتگاه استکهلم
حمید نوری به اتهام دست داشتن در اعدام‌های زندانیان سیاسی در ایران در تابستان سال ۱۳۶۷ و به اتهام "جنایت علیه بشریت" در نهم نوامبر زمانی که وارد فرودگاه آرلاندا استکهلم شد از سوی پلیس بازداشت شد. قرار اولیه براین بود که دادستان سوئد تا ۱۱ دسامبر ۲۰۱۹رسما حمید نوری را تحت پیگرد قانونی قرار دهد. دادستان با این توضیح که برای انجام تحقیقات به وقت بیشتری نیاز دارد، خواهان تمدید زمان بازداشت شد.     ... بیشتر بخوانید
سر تیتر خبرها
 • «در بند ۷ زندان قرچک ورامین چه می‌گذرد؟»-گزارش سپیده قلیان از وضعیت زنان زندانی
 • فراخوان هشت تشکل کارگری و بازنشستگان به تجمع «علیه تحمیل فقر و نابرابری»
 • فراخوان هشت تشکل کارگری و بازنشستگان به تجمع «علیه تحمیل فقر و نابرابری»
 • شگفتی از حضور زنان در اعتراضات ایران: نقش کلیشه‌های جنسیتی
 • پنهانکاری وزارت کار درباره مرگ کارگران معدن
 • حداقل دستمزد ۹۹: سبد معیشت در آستانه ۹ میلیون تومان
 • برگزاری جلسه دادگاه محمد نوری زاد و هاشم خواستار در مشهد
 • افشاگری سپیده قلیان در مورد چگونگی گرفتن اعتراف اجباری از چند فعال مدنی
 • بیانیه جمعی از دانشجویان دانشگاه تهران : ازین‌پس هیچ تعامل سازش‌برانگیزی میان ما و حکومت ممکن نخواهد بود
 • سنندج: شعارهای ضدحکومتی بر مزار قربانیان انهدام هواپیما
 • اخبار ملی
  کد خبر : 10487                   2020-01-10 10:53:00
  اعتراضات عراق از سر گرفته شد
  هزاران تن از معترضان عراقی مجدداً در میدان التحریر بغداد، در نجف، در کربلا و در دیوانیه گرد آمدند. این بار بدون حمایت مقتدی صدر و با تأکید بیشتر بر حاکمیت ملی. همزمان نخست‌وزیر مستعفی عراق در گفت‌وگو با وزیر خارجه آمریکا خواهان اعزام نمایندگان دولت آمریکا برای خروج امن نیروهای خارجی از این کشور شد.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 10376                   2019-10-26 08:19:35
  بازداشت دستکم ۵ شهروند در مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی در تبریز
  تعدادی از فعالین ترک (آذربایجانی) از جمله یوسف رضوی، بابک حسینی مقدم، شهروز برزگر، شاهین برزگر و جلیل بیگ محمدی در جریان برگزاری مراسم سالگرد درگذشت غلامرضا امانی در آرامستان مارالان تبریز توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدن      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 10352                   2019-10-09 10:49:51
  تهاجم نظامی ترکیه به کردهای سوریه: نخستین کشته‌ها در میان غیرنظامیان در رأس‌العین و عین عیسی
  نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کردند که در بمباران هوایی جنگنده‌های ترکیه دست‌کم دو غیر نظامی در روستایی در غرب رأس‌العین در نوار مرزی شمال سوریه کشته شدند. رسانه‌‌های نزدیک به نیروهای سوریه دموکراتیک گزارش داده‌اند که در حملات ترکیه به بیمارستان شهر «عین عیسی»، هفت نفر از این شبه‌نظامیان کشته و ۱۶ تن دیگر زخمی شده‌اند.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 10345                   2019-10-03 10:37:48
  اعتراضات در عراق از بغداد به نجف و کربلا سرایت کرد
  مهم‌ترین خواسته معترضان که اغلب از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی‌اند، ایجاد اشتغال است. شورای امنیت ملی عراق تشکیل جلسه اضطراری داد. در دومین روز اعتراضات در درگیری با مأموران امنیتی دست‌کم ۱۱۵ نفر مجروح و سه نفر کشته شدند. سفارت آمریکا در عراق خواهان مدارای دولت عبدالمهدی با معترضان شد.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9976                   2019-02-27 21:32:12
  نزدیکان آرزو میرکی می‌گویند مدت دو هفته است که در بی خبری از وضعیت او بسر می برند.
  آرزو میرکی، ورزشکار زن اهل سنندج و عضو تیم کیک بوکسینگ شهر سوران اقلیم کردستان عراق، درپی بر افراشتن پرچم اقلیم کردستان پس از پیروزی بر حریفش در مسابقه‌ای با تیم کیک بوکسینگ اصفهان، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده است. نزدیکان او می‌گویند مدت دو هفته است که در بی خبری از وضعیت او بسر می برند.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9954                   2019-02-21 12:47:15
  آذربایجان؛ گزارشی از فعالیت ها به مناسبت روز جهانی زبان مادری
  تعدادی از فعالین ترک (آذربایجانی) اقدام به توزیع کتاب‌هایی به زبان ترکی در میان دانش آموزان و طراحی گرافیتی روی دیوار برخی مدارس با مفهوم اهمیت زبان مادری کرده‌اند. این اقدام با آغاز اعتصاب غذای ۵ روزه پنج فعال ترک زندانی در گرامیداشت این روز نیز همزمان بوده است.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9953                   2019-02-20 16:22:36
  بیانیه ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت روز جهانی زبان مادری
  "کانون رشد و شکوفایی زبان‌های متنوع کشور را از ارکان اعتلای فرهنگی و پیوند و تفاهم مردم ایران می‌داند و با هر گونه تبعیض و حذف در عرصه‌ی چاپ و نشر و پخش آثار به همه‌ی زبان‎‌های موجود مخالف است."      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9577                   2018-08-10 12:29:02
  بازداشت شماری از فعالان ترک در پی برگزاری مراسمی در کوه سبلان
  روز جمعه ۱۹ مردادماه شماری از فعالان ترک (آذربایجانی) در پی برگزاری مراسمی در پناهگاه کوه سبلان توسط نیروهای امنیتی مشگین‌شهر بازداشت و به بازداشتگاه شهر لاهرود از توابع مشگین شهر منتقل شدند. تعدادی از این افراد هنگام بازداشت از سوی ماموران امنیتی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9530                   2018-07-21 16:40:46
  ۱۹ عضو سپاه پاسداران در درگیری مریوان کشته و زخمی شدند
  معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفته است که درگیری بین نیروهای سپاه و گروه مسلح ۲:۳۰ بامداد شنبه، ۳۰ تیر در روستای دری در منطقه مرزی مریوان رخ داده. او این گروه مسلح را حزب «حیات آزاد کردستان» (پژاک) معرفی کرده و گفته که آنها به پایگاه بسیج روستای دری حمله‌ور شده‌اند. در این حمله ۱۱ عضو سپاه کشته و هشت تن دیگر مجروح شدند.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9527                   2018-07-21 00:44:00
  چه کسی پاسخگوی ترور اقبال مرادی است؟
  پنج حزب کرد ایرانی از مقام‌های اربیل درباره ترور اقبال مرادی توضیح خواسته‌اند. رضا کعبی از حزب کومله زحمتکشان، جمهوری اسلامی را عامل این سوءقصد می‌داند. اقبال مرادی، فعال کرد مریوانی، بامداد چهارشنبه ۲۷ تیر در حالی‌که قصد ماهیگیری در اطراف رودخانه پنجوین را داشت، ترور شد. او از چند سال قبل در کردستان عراق زندگی می‌کرد و این اواخر بیشتر در زمینه لغو مجازات اعدام فعالیت داشت. مرادی از همکاران جمعیت حقوق بشر کردستان و کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی بود.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9524                   2018-07-21 00:03:00
  اقبال مرادی عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان ترور شد
  • اقبال مرادی، پدر زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام زانیار مرادی، عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان در شهر پنجوین جنوب کوردستان هدف حمله تروریستی قرار گرفته و جان خود را از دست داد ... اقبال مرادی، فعال شناخته شده کورد، پدر زندانی سیاسی کورد محکوم به اعدام “زانیار مرادی”، عضو رهبری جمعیت حقوق بشر کوردستان”KMMK” در شهر پنجوین جنوب کوردستان هدف حمله تروریستی قرار گرفته و در نتیجه آن جان خود را از دست داد.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9514                   2018-07-21 00:03:22
  درگیری سپاه و حزب دموکرات کردستان ایران در کرمانشاه
  سپاه پاسداران ایران با اعضای مسلح حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) در استان کرمانشاه درگیر شدند. هر دو طرف از کشته‌شدن چندین تن در این درگیری‌ها خبر می‌دهند اما همچون موارد پیشین،‌ روایت هر یک از این درگیری متفاوت است. روابط عمومی قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه شنبه ۲۳ تیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک «تیم تروریستی ضدانقلاب» را در منطقه مرزی نودشه «منهدم» کرده و سلاح‌ها، تجهیزات و مهمات آنان را ضبط کرده است.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9504                   2018-07-09 14:52:21
  بازداشت شدگان درگیری های عفرین سوریه در دادگاه ارومیه به ۲۲ سال حبس محکوم شدند
  مصطفی قادر زینب و رحیم محمودی دو تن از شهروندان اهل ارومیه که در نبرد عفرین کردستان سوریه زخمی، بازداشت و به ایران منتقل شده بودند، توسط شعبه ۳ دادگاه انقلاب به اتهامات “عضویت در گروه‌های معاند نظام، اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام” جمعا به ۲۲ سال حبس تعزیری محکوم شدند.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9501                   2018-07-08 13:46:31
  تجمعات قلعه بابک؛ شمار بازداشت شدگان به حدود ۸۰ تن رسید
  همزمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک و در ادامه بازداشت‌های گسترده به‌خصوص در استان‌های آذربایجان و اردبیل روز شنبه ۱۶ تیرماه دستکم سیزده فعال ترک (آذری) دیگر نیز بازداشت شدند، با احتساب این بازداشت‌ها تعداد بازداشت‌شدگان روزهای اخیر مناطق شمال غرب کشور به حدود ۸۰ تن رسید.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9495                   2018-07-05 11:04:01
  تجمعات قلعه بابک؛ تعداد بازداشت شدگان به ۲۹ تن رسید
  همزمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک و در ادامه بازداشت‌های گسترده بخصوص در استان های آذربایجان و اردبیل امروز پنج‌شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷ دوازده فعال ترک (آذری) دیگر در شهرهای اردبیل، کلیبر، سراب و سلماس بازداشت شدند، با احتساب این بازداشت تعداد دستگیر شدگان روزهای اخیر مناطق شمال غرب کشور به دست کم ۲۹ تن می‌رسد.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9494                   2018-07-04 21:12:05
  چهار فعال اردبیلی بازداشت شدند
  روز دوشنبه ۱۱ تیرماه چهار تن از فعالان ترک (آذری) ساکن اردبیل به نامهای “عسگر اکبرزاده”، “علی واثقی”، “سعید صادقی‌فر” و “عباس لسانی” توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. احتمال می رود این بازداشت های قسمتی از تلاش دستگاه امنیتی برای ممانعت از برگزاری تجمعات سالانه “قلعه بابک” در این منطقه باشد.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9445                   2018-06-10 09:30:50
  حزب دموکرات کردستان ایران: «۲۷ پاسدار کشته یا زخمی شدند»
  درگیری نیروهای مرزی ایران با نظامیان حزب دموکرات کردستان ایران چندین کشته و زخمی برجای گذاشت. فرمانده قرارگاه سپاه پاسداران می‌گوید: شش تن از «نیروهای ضد انقلاب» در اشنویه کشته شدند. فرمانده نظامی حزب دموکرات کردستان ایران اما می‌گوید: آسیبی به پیشمرگه‌های این حزب نرسیده و ۲۷ تن از نیروهای نظامی ایران کشته و یا زخمی شدند.      ... بیشتر بخوانید
  کد خبر : 9437                   2018-06-11 23:19:04
  حزب دمکرات کردستان ایران : دو مرزبانی ایرانی در درگیری با سپاه پاسداران جان خود را از دست داده‌اند.
  سردار قاسم رضایی، گفته است که دو مرزبان ایرانی شامگاه سه‌شنبه ۱۵ خرداد در درگیری مسلحانه با حدود ۲۰ نفر از «اشرار» [نام مستعار احزاب مسلح کرد مخالف جمهوری اسلامی ایران] در سردشت کشته شده‌اند. حزب دمکرات کردستان ایران اما مسئولیت حمله مسلحانه به هنگ مرزبانی سردشت را به عهده نگرفته و ادعا کرده که دو مرزبانی ایرانی در درگیری با سپاه پاسداران جان خود را از دست داده‌اند.      ... بیشتر بخوانید