info@barayeazadi.com
<-- صفحه اصلی
کد خبر : 9309                   2018-04-04 11:01:20

با وجود دستگیری‌های وسیع درخوزستان تظاهرات ادامه دارد .
خوزستان: دستگیری‌های وسیع، ادامه تظاهرات از آغاز تظاهرات و ناآرامی‌ها در خوزستان که از اعتراض به پخش یک برنامه از صدا و سیما آغاز شد تاکنون بیش از ۱۶۰ تن شامل تعدادی زن و افراد زیر ۱۸ سال در چند شهر خوزستان از جمله اهواز توسط نیروهای انتظامی و امنیتی دستگیر شده‌اند. شامگاه سه‌شنبه ۱۴ فروردین محله‌های مختلف شهر اهواز باز شاهد تظاهرات مردمی بود که علاوه بر اعتراض به تبعیض و بی‌حقوقی، خواستار آزادی دستگیر شدگان اعتراضات یک هفته اخیر هستند.
در پی دستگیری گسترده تظاهرکنندگان، آزادی زندانیان سیاسی به یکی از شعارهای محوری تظاهرات تبدیل شده است.
در رسانه‌های اجتماعی کلیپ‌هایی از تظاهرات ۱۴ فروردین در کوی حیّ الثوره و کوی علوی، شلنگ‌اباد و لشگرآباد شهر اهواز منتشر شده است. در پی محاصره کوی علوی توسط نیروهای انتظامی و امنیتی، معترضان به دو تن از ماموران حمله کرده‌اند. یک اتومبیل پژو ۴۰۵ نیز در محل در حال سوختن است که گفته می‌شود متعلق به ماموران امنیتی بوده است.
تظاهرکنندگان سه شنبه شب شعار می‌دادند:
اهواز بی قرار، فرزندان بی گناهش رو از دست داده
برادران‌مان رفتند‌ای چشم گریه کن
ذلت نمی‌پذیریم
اعتراضات در پی پخش میان‌پرده پربیننده «کلاه قرمزی» روز دوم فروردین از صدا و سیما آغاز شد که در آن‌ هویت عرب‌های خوزستان انکار شده بود. معترضان این میان پرده را «نژادپرستانه» و حذف عرب‌ها از جغرافیای ایران خواندند.
اعتراضات اهواز ۸ فروردین از تجمع مقابل دفتر صدا و سیمای خوزستان آغاز شد و در روزهای بعد به راهپیمایی و تظاهرات گسترده در اهواز انجامید.
اعتراضات علیرغم تمرکز شدید نیروهای انتظامی و گارد ویژه در شهرها از یک هفته پیش ادامه یافته است.
معترضان خواستار آزادی دستگیر شدگان هستند. خانواده‌های بازداشت‌شدگان گفته‌اند از فرزندانشان بی‌خبرند.

<-- صفحه اصلی