برای آزادیinfo@barayeazadi.com
در باره ما | آرشیو | پیوندها | مسئله ملی | زنان | کارگری | اقتصادی | سایت خبری | صفحه اول سایت
کد خبر : 10255          2019-08-09 06:00:28

بی‌ خبری از شاپور احسانی‌راد، عضو بازداشت شده اتحادیه کارگران آزاد

ٖ بازگشت به صفحه اول
بی‌ خبری از شاپور احسانی‌راد، عضو بازداشت شده اتحادیه کارگران آزاد
خانواده شاپور احسانی‌راد اعلام کردند که پس از مراجعه به زندان اوین، اجازه ملاقات و اطلاعی درباره وضعیت این فعال کارگری به آن‌ها داده نشده است.

شاپور احسانی‌راد، عضو هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، است که هفتم مرداد ماه، در محل کار خود دستگیر شد و از زمان بازداشت تنها یک‌بار اجازه پیدا کرده که در تماسی تلفنی با خانواده خود به ‌آن‌ها اطلاع دهد که در زندان اوین تحت بازداشت است.

خانواده احسانی‌راد اما پنج‌شنبه ۱۷ مرداد ماه به زندان اوین مراجعه کردند اما مسئولان اوین نه به آن‌ها اجازه ملاقات دادند و نه اطلاعی درباره این فعال کارگری و اتهامات وارد شده به او ارائه کردند.

علاوه براین در مراجعات مکرر خانواده احسانی‌راد به «دادسرای مقدس» مستقر در زندان اوین، نیز هیچگونه اطلاعی از وضعیت این فعال کارگری، اتهام و دلیل بازداشت به آنها ارائه نشده است و این عضئ بازداشت شده اتحادیه کارگران آزاد ایران همچنان در ابهام است.

شاپور احسانی‌راد، نماینده سابق کارگران کارخانه نورد پروفیل ساوه و از اعضای هیات موسس شورای کارگری بازنشستگان تامین اجتماعی،بستا، است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران تاکید دارد که بازداشت احسانی‌راد «در ادامه بازداشت‌های گسترده کارگران و فعالان کارگری در ماه‌های اخیر» انجام شده است که در جریان آن خود «اتحادیه آزاد کارگران ایران» و اعضایش نیز «مورد هجوم بی‌سابقه نهادهای امنیتی» قرار گرفته‌اند.

فعالیت‌های شاپور احسانی‌راد تنها در راستای دفاع از مطالبات صنفی کارگران و اعتراض به نادیده گرفتن حقوق کارگران بوده است.

این اتحادیه روز پنج‌شنبه ۱۷ مرداد، ضمن اعتراض به ادامه بازداشت شاپور احسانی‌راد، خواهان آزادی وی، جعفر عظیم زاده دیگر عضو این اتحادیه، بازداشت شدگان روز جهانی کارگر و کارگران بازداشتی هفت تپه، اعضای نشریه گام و دیگر فعالان کارگری شد و از مقام‌های جمهوری اسلامی خواست تا «برخوردهای امنیتی با فعالیت‌های صنفی و اجتماعی» پایان دهند.

«اتحاديه آزاد کارگران ایران» یک تشکل صنفی است که از سال ۱۳۸۵ از سوی شماری از فعالان کارگری در ایران تشکیل شد و «در بر گیرنده کارگران همه صنوف و بخش‎‌های تولیدی، خدماتی و صنعتی است و از اتحاد داوطلبانه كارگران و مزدبگیران و کارگران اخراجی و بيكار تشكيل شده است.»

این اتحاديه هدف خود را تلاش برای «رسیدن تمامی کارگران ایران به خواسته‌های‌شان» و «حصول یک زندگی انسانی مطابق با استانداردها و پیشرفت‌های امروزی» برای کارگران از طریق «متشکل کردن کارگران رشته‌های مختلف» عنوان کرده‌ است.