کد خبر : 9514          2018-07-21 00:03:22

درگیری سپاه و حزب دموکرات کردستان ایران در کرمانشاه

ٖ بازگشت به صفحه اولسپاه پاسداران ایران با اعضای مسلح حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) در استان کرمانشاه درگیر شدند. هر دو طرف از کشته‌شدن چندین تن در این درگیری‌ها خبر می‌دهند اما همچون موارد پیشین،‌ روایت هر یک از این درگیری متفاوت است.

روابط عمومی قرارگاه نجف نیروی زمینی سپاه شنبه ۲۳ تیر در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک «تیم تروریستی ضدانقلاب» را در منطقه مرزی نودشه «منهدم» کرده و سلاح‌ها، تجهیزات و مهمات آنان را ضبط کرده است.


سپاه مدعی شده که سه عضو این گروه مسلح را کشته و یک عضو دیگر را به شدت زخمی کرده است. اطلاعیه سپاه همچنین از کشته‌شدن یک «بسیجی بومی» در این درگیری خبر داد.


اما کاوه بهرامی، یک فرمانده ارشد حدکا به خبرگزاری «روداو»، وابسته به حکومت اقلیم محلی کردستان عراق گفت که نیروهای این حزب با سپاه پاسداران در منطقه پاوه درگیر شده‌اند. به گفته بهرامی، این درگیری که هنوز ادامه دارد، به کشته‌شدن دو عضو سپاه انجامیده.


او اعلام کرده است که «ما نمی‌توانیم درگیری در نودشه را تأیید کنیم اما در حال گردآوری اطلاعات بیشتر هستیم.»


حزب دموکرات کردستان ایران و سپاه پاسداران در هفته‌های اخیر چندین بار با یکدیگر درگیر شده‌اند. این درگیری‌های پراکنده بیش از دو سال پیش، با شکست آتش‌بس بین دو طرف از سر گرفته‌شد.


حدکا در کوهستان‌ قندیل، یکی از کوهستان‌های رشته‌کوه زاگرس در مرز ایران و عراق قرارگاه دارد.