برای آزادیinfo@barayeazadi.com
کد خبر : 12107          2024-04-13 13:06:51

بیش از ۲۵۰ روز بلاتکلیفی؛ تداوم بازداشت پخشان عزیزی در زندان اوین

ٖ بازگشت به صفحه اول
پخشان عزیزی، متهم سیاسی علیرغم گذشت بیش از هشت ماه از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پخشان عزیزی در بازداشت بسر میبرد.

بر اساس اطلاعات دریافتی هرانا، خانم عزیزی با گذشت ۲۵۳ روز از زمان دستگیری، کماکان به صورت بلاتکلیف در بند زنان زندان اوین بسر میبرد. همچنین علیرغم ارجاع پرونده وی به دادگاه انقلاب تهران، تاکنون به پرونده وی رسیدگی نشده است.
پیشتر یک منبع مطلع نزدیک به خانواده این متهم سیاسی به هرانا گفته بود: کیفرخواست پرونده پخشان عزیزی از بابت اتهام عضویت در جمعیت های معارض کشور به شعبه دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری ارجاع شده است.

پخشان عزیزی، اهل مهاباد در تاریخ سیزدهم مرداد ۱۴۰۲، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

او مدت ها از حق دسترسی به وکیل و امکان ملاقات با خانواده خود محروم ماند و نهایتا پس از چهار ماه بازجویی به بند زنان این زندان انتقال یافت.

خانم عزیزی در بهمن ماه سال گذشته، در شعبه پنجم بازپرسی دادسرای امنیت اوین مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بود.

پخشان عزیزی پیش از این نیز سابقه بازداشت و برخوردهای قضایی را داشته است. وی در تاریخ بیست و پنجم آبان‌ ١٣٨٨ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چهار ماه با تودیع وثیقه آزاد شده بود.