برای آزادیinfo@barayeazadi.com
کد خبر : 12110          2024-04-13 13:17:35

بازداشت علی احمد کوهکن دانشجوی بلوچ و از مجروحان جمعه خونین زاهدان

ٖ بازگشت به صفحه اول
علی احمد کوهکن، دانشجو و از آسیب‌دیدگان جمعه خونین زاهدان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

براساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، روز شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳ (۶ آوریل ۲۰۲۴)، علی احمد (احمدعلی) کوهکن از مجروحان جمعه خونین زاهدان و دانشجوی رشته آموزش ابتدایی دانشگاه آزاد زاهدان، پس از احضار و مراجعه به اداره اطلاعات بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

علی احمد کوهکن، از آسیب‌دیدگان جمعه خونین زاهدان (۸ مهرماه ۱۴۰۱) است که مورد اصابت دو گلوله جنگی در ناحیه لگن و کمر در نزدیکی نخاع قرار گرفته بود و پزشکان اعلام کرده بودند که در صورت خروج گلوله از لگن، ممکن است پای خود را از دست دهد و اکنون هر دو گلوله داخل بدن وی باقی مانده است.

به نوشته کمپین فعالین بلوچ، این شهروند جهت رسیدگی به پرونده جراحتش به دادگاه شکایت کرده بود و پس از یک هفته از پزشکی قانونی تاییدیه را دریافت و به دادگاه ارائه کرده بود که در نتیجه آن دادگاه به وی اعلام کرده که پاسخ شکایت به وی ابلاغ خواهد شد. در نهایت توسط اداره اطلاعات زاهدان احضار و تهدید شده بود که در صورت عدم حضور در این ارگان از تحصیل محروم خواهد شد.

تا زمان تنظیم این خبر، اطلاع دقیقی از دلایل بازداشت، اتهامات وارده محل نگهداری و سرنوشت این شهروند در دسترس نیست و پیگیریهای خانواده در این‌باره بی‌نتیجه مانده است.