برای آزادیinfo@barayeazadi.com
کد خبر : 12131          2024-06-18 20:16:14

ریحانه انصاری نژاد و داود رضوی از زندان اوین به بیمارستان اعزام شدند

ٖ بازگشت به صفحه اول
ریحانه انصاری نژاد فعال کارگری و داود رضوی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، از زندان اوین به بیمارستان خارج از زندان اعزام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز سه شنبه بیست و نهم خرداد ۱۴۰۳، ریحانه انصاری نژاد و داود رضوی از زندان اوین به بیمارستان خارج از زندان اعزام شدند.

براساس این گزارش، آقای رضوی برای ویزیت و معاینه دستگاه گوارشی به بیمارستان طالقانی اعزام شد و خانم انصاری نژاد جهت ویزیت به دکتر روماتولوژ اعزام شده است.

داود رضوی در مهرماه ۱۴۰۱ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بند زندان اوین منتقل شد. در اسفند ماه ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات داود رضوی، در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد. وی با حکم قاضی صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” به تحمل پنج سال حبس تعزیری و دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و فعالیت در گروه‌های سیاسی و احزاب محکوم شد. حکم صادره در تیرماه ۱۴۰۲ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

ریحانه انصاری در اردیبهشت‌ماه سال گذشته، در آستانه روز جهانی کارگر به همراه شماری از فعالین صنفی و کارگری توسط ماموران امنیتی در منزل محمد حبیبی، فعال صنفی معلمان، بازداشت و پس از چند روز با تودیع وثیقه یک میلیارد تومانی از زندان اوین آزاد شد. خانم انصاری نژاد در مرداد سال گذشته توسط شعبه پانزدهم دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به چهار سال حبس تعزیری محکوم شد. همچنین وی در باب مجازات تکمیلی به منع عضویت در احزاب، گروه‌ ها، دستجات سیاسی و فعالیت در فضای مجازی، رسانه‌ ها و مطبوعات و خروج از کشور به مدت دو سال محکوم شده است. وی در آبان سال گذشته جهت تحمل دوران حبس، راهی زندان اوین شد.

ریحانه انصاری‌ نژاد پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و برخورد قضایی را داشته است.