برای آزادیinfo@barayeazadi.com
کد خبر : 12040          2023-12-15 01:06:30

محکومیت آرمیتا پاویر، فعال دانشجویی زندانی، به بیش از ۲۲ ماه حبس

ٖ بازگشت به صفحه اول
آرمیتا پاویر در تماس تلفنی از زندان مرکزی تبریز با نزدیکانش، اطلاع داه است که دادگاه انقلاب آذرشهر او را به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به هفت ماه ۱۶ روز و بابت اتهام «اهانت به رهبری» به ۱۵ ماه یک روز حبس تعریزی محکوم کرده است. حکم صادرشده علیه آرمیتا پاویر در بند زنان زندان تبریز به این دانشجوی اخراجی دانشگاه مدنی آذربایجان ابلاغ شده است. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و در صورت تایید این حکم در دادگاه تجدید نظر، ۱۵ ماه یک روز از حکم صادرشده قابل‌اجرا خواهد بود.

آرمیتا پاویر روز ۳۰ شهریور سال جاری به دلیل شکایت خصوصی در ارتباط با مسائل مالی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تبریز منتقل شد. با این وجود، مدتی بعد آرمیتا پاویر با انتشار فایلی صوتی از زندان تبریز اعلام کرد که در اعتراض به تداوم بازداشت و برخوردهای غیر قانونی با او، دست به اعتصاب غذا زده است. روز ۱۲آذر نیز همزمان با تداوم بازداشت آرمیتا پاویر در زندان تبریز، جلسه دادگاه این شهروند تُرک به‌صورت ویدئو کنفرانس از زندان برگزار شد.

آرمیتا پاویر، دانشجوی اخراجی دانشگاه مدنی آذربایجان است. او پیش‌تر نیز همزمان با اعتراضات زن، زندگی، آزادی، مقابل این دانشگاه دستگیر شده و بیش از یک ماه را در بازداشت گذرانده بود.