برای آزادیinfo@barayeazadi.com
کد خبر : 12048          2023-12-16 23:22:00

صدور حکم ۸ سال حبس برای آرش مرادی از دراویش گنابادی

ٖ بازگشت به صفحه اول
آرش مرادی از دراویش گنابادی که اواخر مهرماه امسال بازداشت و به زندان اوین تهران منتقل شده بود، توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران به ۸ سال حبس محکوم شد.

بر اساس گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، اخیراً آرش مرادی از دراویش گنابادی محبوس در زندان اوین، توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست علی مظلوم در مجموع به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شده است که با اعمال قانون تجمیع احکام حکم اشد یعنی ۳ سال حبس تعزیری قابل اجرا خواهد شد.

در تاریخ ۱۱ آذر ماه امسال نشست دادگاه آرش مرادی برگزار شده بود و به اتهام توهین به مقدسات به ۳ سال حبس، به اتهام توهین به رهبری و بنیانگذار جمهوری اسلامی و همچنین تشویش اذهان عمومی هر کدام به دو سال حبس و همچنین به اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.


آرش مرادی، از دراویش گنابادی ساکن کاشان روز سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲ (۱۷ اکتبر ۲۰۲۳) توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود واقع در این شهر، بازداشت شد و پس ز چند روز به بند ۴ زندان اوین تهران منتقل گردید. هه‌نگاو پیشتر گزارش داده بود که ماموران امنیتی وسایل شخصی از جمله لپ‌تاپ و تلفن همراه وی را ضبط کرده و با خود برده‌اند.


آرش مرادی درویش گنابادی در سال ۱۳۹۶ نیز، طی جریان رویدادهای "گلستان هفتم" بازداشت و به یک سال حبس محکوم شد. وی در نهایت با تحمل کامل دوره حبس خود، از زندان تهران بزرگ آزاد شده بود.