برای آزادیinfo@barayeazadi.com
کد خبر : 12094          2024-03-05 00:32:26

سلیمان عبدی معلم اهل سقز جهت اجرای حکم حبس بازداشت شد

ٖ بازگشت به صفحه اول
سلیمان عبدی، معلم و عضو انجمن صنفی معلمان کُردستان شاخه سقز، جهت اجرای حکم حبس بازداشت و بە زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

بر اساس رسیدە بە سازمان حقوق بشری هەنگاو، یکشنبە ١٣ اسفند ١٤٠٢ (٣ مارس ٢٠٢٤) سلیمان عبدی، معلم و عضو انجمن صنفی معلمان کُردستان شاخه سقز، جهت اجرای حکم حبس احضار و پس از بازداشت و بە زندان مرکزی این شهر منتقل شد.


سلیمان عبدی پیشتر در تیر ماه ١٤٠٢، توسط شعبه ١٠۵ دادگاه کیفری دو سقز به اتهام "اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق شرکت در تجمع غیرقانونی در آرامستان آیچی" به هشت ماه حبس تعزیری و ٧٠ ضربه شلاق تعزیری محکوم شده بود.

قابل ذکر است که، حکم هشت ماه حبس تعزیزی پیشین این معلم، به ٧٢٠ ساعت تدریس به افراد تحت پوشش کمیته امداد تبدیل شده و حکم ٧٠ ضربه شلاق نیز، به مدت دو سال و شش ماه به حالت تعلیق درآمد.

این فعال صنفی معلمان، روز یکشنبه ٢٨ اسفند ماه ۱۴۰۱، در محل کار خود بدون ارائه هرگونه برگه قضایی توسط نیروهای اداره اطلاعات سقز بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شد.

سلیمان عبدی در ١۶ فروردین سال جاری از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی سقز انتقال یافت و در نهایت، پس از ٢٣ روز بازداشت در روز دوشنبه ٢١ فروردین ١٤٠٢، با قید وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی و موقتاً تا پایان مراحل دادرسی از زندان مرکزی سقز آزاد شد.

سلیمان عبدی پیشتر نیز در سال ١٤٠١، به دلیل فعالیت‌هایش بازداشت و به حبس محکوم شده بود.